Máš prázdný košík

VW Golf 5 GTI APR Stage II+ RFD

Kategorie

Představujeme Vám náš další projekt, který jsme realizovali od konzultace, přes dodávku dílů, až po doladění Řídící jednotky. Vzhledem k nasbírané inspiraci z našich dalších projektů, zde byla jasná představa o úpravách. Ty se vedly s cílem odpovídající úpravě Stage II+, včetně odstranění vířivých klapek v sání (RFD) a s možným dalším postupem s dosazením K04 turbodmychadla.

Úpravy probíhaly postupně. Zpočátku se zakoupil kompletní výfukový systém se sportovním katalyzátorem od firmy CTS Turbo, který toto GTIčko krásně oživil. Zlepšil se jak zvukový projev, který má nyní pronikavý ostrý tón, tak se po odstranění obou seriových restriktivních katalyzátorů zlepšil i výkonový projev. Turbo začlo zabírat lehce dříve a motor táhl trochu více i ve vyšších otáčkách.

Díky pozitivní zkušenosti s výfukem od CTS Turbo, bylo rozhodnuto objednat i další díly od této firmy, a ty tak brzy následovaly. To vše pak vyvrcholilo úpravou řídící jednotky na fázi APR Stage II+ s podorou vířivých klapek (RFD), která stojí v hierarchii úprav na samém vrcholu toho, co se dá ze seriového turbodmachadla dostat. Aby se získal ještě větší výkon, tak by se muselo vyměnit i turbodmychadlo za větší. Ale to až třeba příště. :)

Auto je nyní oproti seriovému stavu mnohem živější. Zlepšil se maximální výkon s obrovským přívalem točivého momentu ve středních otáčkách, přiostřily se reakce na sešlápnutí plynového pedálu a auto nyní dává neustále najevo svou chuť po zrychování. Díky účelným změnám na podvozku, má GTIčko nový výkon stále pod kontrolou, přičemž si odpružení stále zachovává charakter auta, které lze využívat denně při běžném cestování.

    

Úpravy motoru:

APR Stage II+ úprava řídící jednotky 

CTS Turbo Turboback výfuk se sportovním katalyzátorem 

CTS Turbo Intercooler kit 

CTS Turbo RFD kit pro odstranění vířivých klapek 

CTS Turbo nerestriktivní vedení ke škrtící klapce 

AUTOTECH vysokotlaká palivová pumpa - Na dotaz

RS4 ventil tlaku paliva 

NGK Iridium chladnější svíčky 

Úpravy podvozku:

Eibach Sportline / Billstein B12 pevný podvozek 

Eibach AntiRoll kit 

SuperPro tvrdé silentbloky přední nápravy zadní s AntiLift kitem 

SuperPro tvrdé silentbloky přední nápravy přední