Máš prázdný košík

VW Scirocco R DSG 388hp - Závodní vůz

Kategorie

Rádi bychom Vám představili úpravu vozu VW Scirocco R pro závody Carboniacup. Závodní tým Zajezdime.cz nás oslovil za účelem dodání kompletního řešení pro toto auto, aby se z něj mohl stát konkurenceschopný vůz v kategorii B4. Z počátku se uvažovalo o výkonu 300-320hp, ovšem v průběhu sezóny se ukázalo, že tento výkon na špičku stačit nebude, a tak se výkon ještě zvyšoval. 

Co se týče výkonu, tak zde bylo jasno od začátku kudy se ubírat. Zpočátku se dodalo sportovní sání od Volkswagen Racing, první díl výfuku od Scorpion a to celé se doladilo mapou od APR na míru těmto komponentů. V této fázi motor podával výkon cca 330-340hp a 440Nm.

Když se ukázalo, že auta ve stejné kategorii disponují výkonem vyšším, přistoupilo se k dosazení Autotech vysokotlaké palivové pumpy, účinějšího intercooleru od HG-Motorsport, NGK zapalovacích svíček a jednotka byla optimalizována na fázi APR Stage 2+. V tomto momentě vůz disponuje výkonem 388hp a již se jedná o plně konkurenceschopný závoďák.

U podvozku bylo vybráno to nej, co se na toto auto dá dnes získat. O tlumení se stará plně štelovatelný podvozek s nastavitelným odklonovým horním uložením Track Sport od Volkswagen Racing, sportovní stabilizátory od Volkswagen Racing s možností tří pozic nastavení a silentbloky od Superpro s excentrickým uložením ramene pro zvýšení záklonu a odklonu předních kol. To vše podtrhuje to hlavní a tím je Wavetrac samosvorný diferenciál převodovky, který se stará o přenos výkonu na asfalt.

Auto se v závodech pohybuje na čelních příčkách a rozhodně reprezentuje velmi dobře. Přejeme tedy mnoho úspěchů do závodů bez žádných karambolů.

Úpravy:

APR Stage 2+ úprava řídící jednotky 

Volkwagen Racing Sportovní sání 

HG-Motorsport HF-Series Intercooler kit

AUTOTECH vysokotlaká palivová pumpa 

Scorpion Exhaust první díl výfuku